449266777 958007706245381 292142182742875269 n

 

 

Obóz letni w Trzęsaczu

Gminny Ośrodek Kultury w Sędziejowicach co roku jest organizatorek kolonii letnich. W tym roku letnie nadmorskie szaleństwo miało miejsce zaraz po zakończeniu roku szkolnego, od 24 czerwca do 07 lipca w Trzęsaczu.

Kolonie wypełnione były atrakcjami dla dzieci by jak najmilej spędziły ten czas. Początek wypoczynku w Trzęsaczu rozpieszczał nas piękną pogodą więc nie mogło obyć się bez kąpieli w Bałtyku oraz kąpieli słonecznych na plaży. Zadbaliśmy by każdy mógł się wykazać swoimi umiejętnościami więc zorganizowane zostały konkursy zarówno grupowe jak i indywidualne. Konkurs na rzeźbę z piasku inspirowaną ruinami kościoła w Trzęsaczu, konkurs fotograficzny, grupowy konkurs malarski na widokówkę z Trzęsacza w rozmiarze XXL, konkurs piosenki obozowej, konkurs na karykaturę członka kadry. Śmiechu było co nie miara (zwłaszcza przy karykaturze i obozowej piosence), kreatywność i pomysłowość naszych podopiecznych sięga nieba ;) A jak konkurs to muszą być też nagrody – lody i gofry (rekordziści zgarnęli gofra i 4 gałki lodów)

Zgodnie z tradycją obozową odbył się też chrzest kolonistów. Nie była to łatwa przeprawa, gdyż należało przejść po szyszkach, czołgać się pod ręcznikiem, wypić okropną zupę serwowaną przez panią wychowawczynie Agatę, zostać naznaczonym śledziem przez panią wychowawczynię Olę, pocałować Neptuna Brożyna w pierścień, złożyć przysięgę i na sam koniec zamoczyć się w Bałtyku.

Przygotowaliśmy też wycieczki- jedną pieszą do Rewala oraz dwie autokarowe. Odwiedziliśmy Bałtycki Park Dinozaurów na terenie, którego znajdują się nie tylko figury prehistorycznych gadów, lecz również: safari z żywymi zwierzętami, trampoliny, dmuchańce, parki linowe, salon gier, muzeum minerałów oraz sklepik z pamiątkami.

Ostatniego dnia kolonii zwiedziliśmy Kołobrzeg – Bazylika Konkatedralna, Ratusz, Molo, Pomnik Zaślubin Polski z Morzem oraz Latarnia Morska.

Gminny Ośrodek Kultury w Sędziejowicach składa podziękowania Wójtowi Gminy Sędziejowice - Dariuszowi Cieślakowi, za dofinansowanie zadania pn. "Lato nad morzem - Kolonie wypoczynkowe w Trzęsaczu - podziękowanie wychowankom za cały rok pracy artystycznej oraz reprezentowanie Gminnego Ośrodka kultury w Sędziejowicach"