IMG 5000

 

23 września odbyła się urozystość nadania imienia Wojciecha Kabzy Stadionowi Gminnemu w Sędziejowicach. Był to człowiek całym sercem oddany sportowi, zasłużony działacz Zrzeszenia "Ludowe Zespoły Sportowe", wieloletni pedagog i dyrektor Szkoły Rolniczej w Sędziejowicach, społecznik, samorządowiec. To z jego inicjatywy powstał obiekt jakim jest Stadion Gminny a uroczystość nadania mu imienia Wojciecha Kabzy wypadła w 50 rocznicę jego wybudowania. Inicjatorem upamiętnienia życia i działalności Pana Wojciecha Kabzy był Społeczny Komitet Projektu  "Ocalić od zapomnienia" z koordynatorem p. Ewą Gruszczyńską za czele. Uroczystość ta była okazją do spotkania absolwentow oraz byłych nauczycieli i pracowników Zespołu Szkół Rolniczych oraz rodziny, działaczy sportowych i przyjaciół. 

Uroczystość rozpoczęło złożenie kwiatów na grobie Wojciecha Kabzy i zapalenie zniczy na grobach byłych nauczycieli, następnie Msza Św., której przewodniczył wychowanek patrona Ks. Lech Król, w kościele parafialnym w Sędziejowicach. Przed Stadionem Gminnym odsłonięto Tablicę pamiątkową.

Podczas uroczystości nadano odznaczenia:

Brązowa Honorowa Odznaka Łódzkiego Związku Piłki Siatkowej dla śp. Wojciecha Kabzy  - odznakę przjęły dzieci pana Wojciecha

Brązowa Honorowa Odznaka Łódzkiego Związku Piłki Siatkowej dla P. Wiktora Czwartka

Honorowe Odznaki za Zasługi dla Gminy Sędziejowice dla: Wojciecha Kabzy, Wiktora Czwartka

Wyróżnienie za wybitne osiagnięcia sportowe dla Arlety Matysiak w dziedzinie lekkiej atleyki, Róży Kozakowskiej mistrzyni paraolimpijskiej oraz Artura Mielczarka w piłce koszykowej.

Brązowy Krzyż Zasługi dla P. Jarosława Bartczaka

 Przy takiej okazji nie mogło zabraknąć reprezentantów Gminnego Ośrodka Kultury. Zespół Pieśni i Tańca "Ziemia Sędziejowicka" zatańczył polonoza w strojach z czasów Księstwa Warszawskiego. Układ taneczny "Cheerleaders" wykonały dziewczęta z zespołu tańca nowoczesnego "Kontra"

 

MARZANNA JAWORSKA - INSTRUKTOR PLASTYKI

 128868008 450327089700485 4564935796255215666 n

 

 

Nazywam się Marzanna Jaworska. Początkiem mojej drogi zawodowej było zdobycie wykształcenia w zawodzie technik plastyk. Pozwoliło mi to na podjęcie pracy i rozwój w tym zawodzie przez ponad 35 lat. W tym czasie miałam możliwość zdobycia doświadczenia w pracy z dziećmi jak i osobami niepełnosprawnymi. Wieloletnie doświadczenie, pozwoliło mi na udoskonalenie swoich umiejętności oraz poznanie potrzeb dzieci i podopiecznych. W pracy kieruję się starannością oraz sumiennością w powierzanych i realizowanych zadaniach. Staram się, aby prowadzone przeze mnie zajęcia były kreatywne i pozwalały wyrazić siebie. Ważnym elementem zajęć jest pogłębianie umiejętności przez dzieci i podopiecznych poprzez rozwój zdolności manualnych, wyobraźni i nauki samodzielności. Istotne jest również, aby poprzez sztukę dzieci nauczyły sie wyrażać swoje emocje i uczucia, ale przede wszystkim spędzać czas przez zabawę przy wykorzystaniu możliwości jakie dają zajęcia plastyczne.

KLAUDIA BATON - INSTRUKTOR TAŃCA

image0 

 

Klaudia Barton - Absolwentka Akademii Humaanistyczno - Ekonomicznej w Łodzi, kierunek taniec specjalność pedagogika tańca i choeografia.Na co dzień instruktor w Studiu Tańca Arabesque w Zduńskiej Woli, a od wielu lat choreograf i tancerka Teatru Tańca Arabeska.

ZBIGNIEW GODLEWSKI - INSTRUKTOR NAUKI GRY NA GITARZE

godlewski 2

DOMINIKA DYRGOŃ - WOJCIECHOWSKA

- INSTRUKTOR TAŃCA NOWOCZESNEGO

 

PHOTO 2022 10 25 13 10 55

 

 

Nazywam się Dominika Dyrgoń-Wojciechowska i jestem tancerką od 24 lat a instruktorem tańca od 13. Mam doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą oraz w prezentacjach scenicznych. Na liście moich osiągnięć jest wiele nagród oraz kilkaset fantastycznych pokazów scenicznych. Praca z dziećmi nie jest łatwa ale patrzenie na ich rozwój i otwieranie się, nieoceniona.Taniec to fantastyczna forma rozładowania złych emocji oraz nauka wrażliwości. Prywatnie jestem szczęśliwą żoną i mamą synka Mateusza. Moją pasją poza tańcem jest jazda na nartach, gotowanie i czytanie książek.