Kapela Podworkowa SędziejOd 2000 r przy Gminnym Ośrodku Kultury w Sędziejowicach działa Kapela Podwórkowa „Sędziej”. Już w pierwszym roku swego istnienia kapela zdobyła specjalne wyróżnienie podczas XV Ogólnopolskiego Jarmarku Kapel Podwórkowych Łaziska Górne ‘2001 oraz na Ogólnopolskim Festiwalu Kapel Podwórkowych Kalisz Pomorski ‘2001. Z powodzeniem uczestniczyła w VI i VII Muzycznych Spotkaniach Podwórkowych w Warcie (2001 r., 2002 r.) i Ogólnopolskim Festiwalu Kapel Podwórkowych Piotrków Trybunalski ‘2002. W 2003 r prezentowała się w amfiteatrze sieradzkim, gdzie oddała rozgrzaną do czerwoności publiczność słynnej kapeli Wielanka. W 2003 r kapela wyjechała we własnym zakresie w okolice Zakopanego i grając pomagała zebrać fundusze niezbędne do rehabilitacji ciężko chorego syna kolegi z zespołu. W swoim bogatym repertuarze mają tanga, walce, poleczki, ale nie brakuje też własnych kompozycji. Tą grupą ludzi kochających ginącą już muzykę retro kieruje MARIAN STUPSKI.

Skład kapeli:

Katarzyna Matusiak - śpiew