DOZYNKI POWIATOWO - GMINNO - PARAFIALNE

W niedzielę odbyły się dożynki Powiatowo – Gminno – Parafialne. Uroczystość rozpoczęła się od mszy św. w Kościele parafialnym w Marzeninie, na której rolnicy podziękowali za tegoroczne plony. Na ręce włodarzy zostały złożone przepiękne wieńce – owoc pracy sołectw. Całemu wydarzeniu towarzyszył akompaniament orkiestry Gminno - Strażackiej „Druh” pod batutą kapelmistrz Anny Smolarek – Łągiewczyk.

Docenione zostały również Koła Gospodyń Wiejskich, które przygotowały przepyszne, lokalne potrawy. Był to również moment by okazać wdzięczność zasłużonym w naszej gminie:

Wręczenie Medalu za zasługi dla Gminy Sędziejowice dla Pana Jana Greckiego
Podziękowanie dla Pana Jerzego Kotarskiego za wkład w budowę przedszkola w Sędziejowicach
Podziękowanie dla Pani Anny Smolarek - Łągiewczyk, za wkład w popularyzację kultury

Po części oficjalnej nadszedł czas na folkową/artystyczną odsłonę wydarzenia. Na scenie wystąpiły nasze wspaniałe zespoły:
młodzieżowa Kapela Skrzypcowa „Młodzi Grabianie”, grupa tańca nowoczesnego „Kontra” i „Mała Kontra” oraz grupa mażoretkowa „Szyk”.
Dla każdej z grup Społeczna Akademia Nauk z Filią w Zduńskiej Woli ufundowała słodkie upominki.

Na scenie wystąpiły też zespoły ludowe kultywujące tradycję folklorystyczną. Wystąpił zespół pieśni i tańca „Ziemia Sędziejowicka” przy akompaniamencie Kapeli Ludowej „Grabianie”
oraz grupa folklorystyczna „Rajka” działająca przy Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie.

Plac wypełnił się po brzegi fanami muzyki disco polo za sprawą gwiazdy tegorocznych dożynek – zespołowi Łobuzy.
Po nich zaprezentował się na scenie Maciej Szustak jako „Stellarnotes”. Na zakończenie dożynek publiczność bawiła się przy muzyce kapeli podwórkowej „Sędziej”, działającej przy naszym Ośrodku Kultury.

Organizatorem MotoFolk 2022 jest Gminny Ośrodek Kultury w Sędziejowicach, współorganizatorami Gmina Sędziejowice oraz Powiat Łaski, a partnerami Grupa Motocyklowa „Forever Young”, Stowarzyszenie Sędziejowice na Plus,
Gminna Jednostka Usług Komunalnych w Sędziejowicach, Ochotnicza Straż Pożarna w Marzeninie oraz Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sędziejowicach.