W minioną sobotę 25 czerwca w parku im. Powstańców 1863 r. miało miejsce wyjatkowe wydarzenie: Koncert Jubileuszowy z okazji 20-lecia powstania Gminno-Strażackiej Orkiestry Dętej DRUH działającej w naszym ośrodku.

Jubileusz nieco spóźniony względami pandemicznycmi, ale  nie mniej ważny.

Orkiestra bowiem jest wizytwóką nie tylko ośrodka kultury czy Gminy Sędziejowice, ale także powiatu czy województwa, o czym może świadczyć bogata hostoria orkiestry i jej występów na arenie także ogólnopolskiej, ale także i poza granicami kraju.

Podczas sobotniego wydarzenia oprócz wysłuchania przygotowanych przez orkiestrę utworów można było także nabyć pierwszą studyjną płytę z nagraniami orkiestry.

Na zakończenie uroczystości wszystkim muzykom wręczono pamiątkowe podziękowania, a następnie głos zabrali zaproszeni goście.

Poniżej kilka zdjęć z tego wyjątkowego wydarzenia

{gallery}20-lat_orkiestry_DRUH{/gallery}