13 marzec 2020

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet w sobotę 7 marca odbył się koncert "Na ludową nutę".

Na scenie sali teatralno-widowiskowej MCK w Bełchatowie zaprezentowały się trzy zespoły folklorystyczne: Grupa folklorystyczna Rajka, Zespół Pieśni Tańca Ziemia Sędziejowicka oraz Zespół Pieśni i Tańca Bałdrzychowianie. Wszystkie te zespoły łączy miłość do tańca ludowego, ale także to, że choreografem wszystkich zespołów jest Pan Grzegorz Brożyński - Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Sędziejowicach. Wszystkim przybyłym gościom koncert bardzo się podobał. Zespoły zaprezentowały bardzo różnorodny repertuar: były Polskie Tańce Narodowe takie jak: polonez czy mazur, a także tańce i przyśpiewki sieradzkie, lubelskie oraz rzeszowskie. Ogromnym uznaniem cieszył się walc w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca "Ziemia Sędziejowicka", który to artyści zatańczyli w historycznych strojach z okresu Księstwa Warszawskiego O oprawę muzyczną tego wydarzenia zadbał instruktor z naszej placówki Pan Sylwester Kijański wraz z kapelą ludową "Grabianie".

zdjęcia dzięki uprzejmości MCK Bełchatów