11 luty 2020

Każdego roku w drugą niedzielę stycznia wraz z Jurkiem Owsiakiem i Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy gra cała Polska. Sędziejowice nie są wyjątkiem na mapie i także włączają się do zbiórki na szczytny cel. W tym roku graliśmy dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

Sędziejowicki sztab zorganizowano w budynku Gminnego Ośrodka Kultury. W programie ponad pięciogodzinnego koncertu znalazły się występy artystyczne zespołów działających w GOK oraz na terenie gminy Sędziejowice, a także szereg zabaw i licytacji, których celem było zebranie funduszy dla WOŚP. Była loteria fantowa, gra w ciemno, stoisko z rękodziełem oraz słodka kawiarenka. W holu GOK można było zrobić sobie profesjonalne zdjęcie z super motocyklem lub na WOŚPowej ściance.

Przez całe niedzielne popołudnie na wszystkich chętnych czekało mnóstwo atrakcji. Każdy mógł znaleźć coś ciekawego, były występy orkiestry dętej DRUH, kapeli Sędziej, kapeli ludowej Mali Grabianie, zespołów tańca ludowego i nowoczesnego, mażoretek, a także solistów oraz pokaz pierwszej pomocy. Wśród licytowanych przedmiotów największą popularnością cieszył się ogromny pluszak Kubuś Puchatek, voucher na grę w Paintball oraz "Dzień w fotelu wójta". Tegoroczny koncert zakończyło światełko do nieba.

Sędziejowicki sztab, można by rzec, tradycyjnie już, pobił rekord z roku ubiegłego kończąc z wynikiem 19 331,91 zł.

Pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury, jak co roku czynnie uczestniczyli w działaniach sztabu oraz przygotowaniu i prowadzeniu koncertu finałowego.

Foto: lask.naszemiasto.pl oraz Paweł Sobala